TureckoNabídka výletů

TURECKO - lodní výlet
Popis

Celodenní výlet lodí podél pobřeží Turecké
riviery, zastávky v jeskyních, koupání, skvělý
oběd přímo na lodi, opalování na palubě.
V ceně zahrnut oběd, transfer a pronájem
lodi.

TURECKO - Pamukkale
Popis

Celodenní výlet za jedním z nejkrásnějších
míst v Turecku. Světově proslulé sněhobílé
vápencové terasy učarují každému návštěvníkovi.
Na místě je možné se vykoupat v římských
lázních . Během dne návštěva antických
památek a hrobů v Hierapolis, výrobny koberců
a dalších. V ceně výletu je zahrnuta snídaně,
oběd, večeře, místní vstupy a služby profesionálního
průvodce.

TURECKO - Turecký večer
Popis

Večer plný turecké hudby, folklórních tanců,
břišních tanečnic a také několika překvapení.
V ceně zájezdu je zahrnuta typická turecká
večeře formou bufetu, konzumace vína
a nealkoholických nápojů.

Naše delegátky v Turecku se na vás těší. Sledujte jejich on-line deník!

Lenka Kupková a Monika Fousová

(celý článek otevřete kliknutím na název)

19.07.2014
Do antického divadla Aspendos se vrátila kultura
12.07.2014
Už i do Turecka se dostal Geocaching
22.06.2014
Věděli jste? ...
16.06.2014
Pomerančový festival
04.09.2013

 Podmořské akvárium

31.07.2013

 Pár rad při příletu do Turecka

16.07.2013

Jedna z věcí, která k Turecku neodmyslitelně patří, jsou bazary....

21.08.2012

Čeští hosté se mě často ptají na vánoce, jak je tu tráví. Vánoce jsou ale svátek křesťanský a pro islámský svět období našich vánoc proběhne bez jakéhokoli zaznamenání

08.08.2012

Rozmanitost, barevnost a množství událostí, temperament nebo naopak bolest tureckého národa, bývá často odráženo v místních tancích.

20.07.2012

Návštěvníci opouští arénu s úsměvem, s dětmi připomínající některé povedené kusy, a partnery prohlížející si fotky se zachycenými momenty. Ani vy nevynechejte tuto show.

26.06.2012

Na čem ale město nejvíce pracuje, je učit z města z města jediné letovisko Turecka s bezbariérovým systémem.

20.06.2012

 „Na zdraví“ – Serefe [šerefe], nebo takové „Pivo“ [Bira]. Tyto dva výrazy shledávají Češi velmi užitečnými...

20.06.2012

Turečtina je zvláštní, její samohlásky jsou e, o, ö, u, ü a i s tečkou a bez tečky (i, ı). Další písmenka jsou například c, ç, j, ş a ğ, které čteme jako české dž, č, ž, š a ğ. Znáte je?

12.09.2011

Konec sezóny se malými krůčky přibližuje a častá otázka, kterou zodpovídám v průběhu celé sezóny je počasí. Nejen Angličané se o něm neúnavně baví, ale také naši hosté málo kdy tuto otázku vynechají. Proto věnuji tento příspěvek pouze a jenom tomuto mocnému fenoménu, který ovlivňuje tolik našich rozhodnutí a nálad.

12.08.2011

Jeden z oblíbených výletů za horkých a slunných dnů pod Tureckým nebem, je právě plavba po tomto kaňonu vtísněném mezi masami krásného pohoří Taurus.

10.08.2011

Ten letos přišel 1.8.. Někteří z nás se domnívají, že ramadán je každý rok ve stejnou dobu. Tak jednoduché to však není. Celý islám je založen na východu a západu slunce.

10.08.2011

Jako návštěvník Turecka nebudete zažívat jen teplotní a klimatické změny díky letošnímu českému „létu“, ale budete mít také možnost testovat své chuťové buňky. V hotelích u Středozemního moře, se budete nejčastěji setkávat s rozmanitou nabídkou pokrmů, a to především těch lehkých, dobře stravitelných.

08.08.2011

Chtěla bych navázat na předchozí příspěvek – „Green Canyon“ a zmínit se o řece Manavgat, kam je také možné absolvovat výlet, který není časově tak dlouhý a určitě stojí za povšimnutí.

25.07.2011

Chci všechny návštěvníky těchto stránek srdečně pozdravit z Turecké riviéry, kde je sezóna v plném proudu a trochu přiblížit i jiné místo, které je možné zde vidět a rozhodně stojí za povšimnutí - Green Canyon.

13.06.2011

 Delfíní show je zábava pro celou rodinu! 

13.06.2011

Poleťte do Turecka za sluníčkem a oslaďte si dovolenou medovou chutí baklavy!

15.09.2010

Konec sezóny se k nám pomalu ale jistě přibližuje a znát to dává i počasí.

05.08.2010

Alanye a její obyvatelé nežijí pouze pro turismus, ale v posledních letech se také stále více stává dějištěm kulturního dění...

13.07.2010

Co si představíte, když se řekne Turecko? Dnes Vám přináším několik zajímavostí, které se pojí k Turecku…

06.07.2010

Chtěli byste poznat více z historie a krás tehdejšího Turecka? V tom případě se s námi vydejte do překrásného skalního města Kappadokie...

04.07.2010

Chcete prozkoumat místní krásy také z ptačí perspektivy? V dnešním příspěvku Vám nabízím hned dvě lákavé možnosti…

20.06.2010

Kdo si chce dát pauzu od opalování na pláži, může se s námi vydat na výlet. Stejně jako loni, i letos nabízíme výlet do Alanye.

11.06.2010

Myslíte si, že dovolená u moře v Turecku musí být jednotvárna? O opaku vás rádi přesvědčíme. Vždy záleží jen na vás, co byste na své dovolené nejraději dělali, nebo spíše nedělali. Možností na poznávání okolních krás, jak přírody, tak místních obyvatel je zde nepřeberná. Zajímá vás, jak se například peče turecký chléb? Pojeďte s námi na nový výlet  a uvidíte...

09.10.2009

Projedeme kouzelným pohořím Taurus, obklopeni ohromnými masami hor se stády koz, políčky tabáku a kukuřice a za zvuku turecké muziky se přibližujeme k nejnavštěvovanější památce Turecka, k Pamukkale.

07.07.2009

Kemer je malebné letovisko, které leží asi 55 km západně od Antalye. Cestu tam lemuje po pravé straně úžasné Taurské pohoří a z levé strany ji omývá Akdeniz, tedy Středozemní moře.

23.06.2009

Chcete kromě relaxace na pláži také poznat tureckou krajinu? Potom vyzkoušejte výlet po Alanyi a okolí, který nabízí pro každého něco.

11.06.2009

Do Turecka se nejezdí jen za koupáním, opalováním a "válením se" na pláži. Je to země plná orientálních vůní, chutí, neobyklých přírodních krás, památek a také zboží, které se krásně ukazuje kolegyni v práci :-) Tak proč nevyrazit během dovolené taky nakupovat..

02.06.2009

Myslíte si, že se těšíte k moři ze všech nejvíc a už se nemůžete dočkat? Omyl! Nejvíce se těší přece delegát Alexu :-) Nevěříte? Přijeďte za námi do Turecka na dovolenou a uvěříte...

Fotogalerie

(pro zvětšení klikněte na fotografii)

Turecko Vás vítá!

Turecko nazývané zemí tajemného orientu, kde se nachází dva ze sedmi divů světa, je zemí bohaté historie s antickými památkami, byzantskými kláštery, římskými a helénskými sloupy. Dovolená v Turecku je oblíbená i pro svou historii a odlišný styl života. Turecko je historickým mostem mezi Východem a Západem, Evropou a Asií. Téměř každý z národů, které vstoupily na půdu této země, zde zanechaly svou stopu. Od Asyřanů, Chetitů a Řeků až po Alexandra Velikého a Římany, ale také Byzantince a Osmany.

Olivové sady na kopcích, piniové háje, palmy a růžově kvetoucí oleandry či červené květy ibišku, políčka bavlny, tabáku a kukuřice - takový je obrázek turecké krajiny. Půvabný, s vysokými štíty hor na obzoru tajemně vzrušující a naopak s hladinou tyrkysového moře v pozadí úžasně uklidňující – to je Turecko jak ho známe.

Návštěvníci Turecka si za několik let zamilovali jedny z nejzajímavějších destinací, jako jsou Alanya, Belek a Side, které sami můžeme doporučit.