Fotografie klientů. CK Alex neručí za kvalitu a obsah.

Aktuální slevy

Naši delegáti na ostrově Kréta se na vás těší. Sledujte on-line deník!

(celý článek otevřete kliknutím na název)

12.09.14
Modernizace letiště Chania na Krétě je klíčovým prvkem v rozvoji cestovního ruchu a ekonomiky ostrova.
17.08.14
Ostrov, jenž slouží jako dobrý záchytný bod pro hosty ubytované v letoviscích Agia Marina a Platanias.
10.08.14
Ani války, ani dlouholeté otroctví nedokázalo zlomit silnou krétskou duši.
02.08.14
Hodujte jako Kréťané – ve velké společnosti a s radostnou pohodou.
30.07.14
 „Řekli jsme si svoje ναι [NE]“
19.07.14
 Asi žádný strom se nemůže chlubit úctou celé země, tak jako olivovník v Řecku.
03.07.14
Hudba a tanec
21.08.13

 

Okruh, při kterém poznáte dva krétské kraje, nádhernou krajinu, okoupete se v Libyjském moři...

12.08.13

 

Kréta - okolí Agina Mariny

26.07.13

  aneb cesta tam letecky, nazpět busem....

23.07.13
Znáte ten pocit, kdy přijedete na nějaké místo úplně poprvé a cítíte se tam od samotného začátku jako „doma“?
23.07.13

  bitva o Krétu    

12.10.12

Loučíme se s Krétou ...

24.09.12

Konečně se mně zadařilo letos navštívit zdejší závody do vrchu....

08.08.12

Na celé Krétě jsou pomníky a četná muzea, připomínající tuto operaci a následnou okupaci.

08.08.12

Říká se tomu paximádia a používá se to při jídle, které se jmenuje dakos.

05.08.12

Výlet je brán především jako "koupací", takže je zcela nenáročný. V programu jsou 3 zastávky.

19.07.12

Všechny kávy se pijí třech různých úrovních sladkosti.

10.07.12

Je prostě dobré se při balení lépe rozmyslet, co vlastně v Řecku, kde je prakticky celou sezónu okolo 30 stupňů Celsia ve stínu, budete potřebovat.

02.07.12

Základ oslavy je samozřejmě také to, že otec křtěného dítěte musí být nejopilejší ze všech...

20.06.12

Na rovinu: psát o tom, jak je Řecko krásná země, je nuda. To ví přece všichni. Lepší je se zaměřit trochu konkrétněji. Třeba na západní Krétu.

15.06.12

Pivo, víno, sladkosti, grilované maso, tance, hudba, ohňostroj....Slavilo se až do hluboké noci.

20.09.11

Stejně tak jako utopenec, chalupaření a pivo patří k České republice, naprosto stejně patří ke Krétě grilování, víno a raki. V tomto malém článku se Vám pokusím přiblížit zdejší opojný nápoj, který se těší velké oblibě mezi zdejšími obyvateli, raki.

06.09.11

Nedílnou součástí naší neobyčejné práce je pro někoho méně či více oblíbené cestování autem. Auto je pro mnohé z nás delegátů, alespoň tady na Krétě, takový druhý malý domov, ve kterém trávíme mnohdy hodně času.

23.08.11

V tomto článku Vám, milý čtenáři, přiblížím jednoho z nejzajímavějších tvorů Kréty. Jedná se o savce, který svůj neuvěřitelný život zasvětil malé vesničce na severním pobřeží v západní části ostrova.

10.08.11

Taxi. Slovo je řeckého původu. Odvozeno je od řeckého slova taxidi-cesta. A taxikáři se teď v Řecku bouří a stávkují. Koho by to u nás napadlo, že můžou stávkovat i taxikáři.

24.06.11

Těšíte se, až usednete do řecké taverny a ochutnáte některou z krétských specialit? Pak si určitě přečtěte příspěvek našeho delegáta Lubora, který vás seznámí s odlišnými mravy řeckého pohostinství.

30.09.10

Víte, jak pro Řeky dopadlo léto 2010 co do návštěvnosti turistických letovisek a co bývá na Krétě spoustou klientů k jejich škodě zatím stále ještě opomíjeno? Dozvíte se to v tomto mém rozlučkovém příspěvku do deníku delegáta.

29.07.10

Velmi příjemný, moderní hotel s příjemnou rodinnou atmosférou, situovaný na klidném místě nedaleko známého malého letoviska Tavronitis. Díky tomuto příspěvku máte jedinečnou příležitost prohlédnout si jeho okolí.

29.07.10

Prohlédněte si prostřednictvím videopříspěvku okolí apartmánů, které se nacházejí v centru letoviska Agia Marina. Příjemné prostředí a blízkost pláže, to jsou přednosti, které jistě oceníte při trávení své dovolené.

01.07.10

Vydali jsme se prozkoumat v horkém nedělním dni vesničku Vouves, kde se prý nachází nejstarší olivový strom na ostrově. Vesnička se nachází na západě Kréty jižně od poloostrova Rodopou.

21.06.10

Krétská kuchyně se jako ostatní kraje a jiné ostrovy liší od ostatních a obsahuje jídla, která jsou typická pro tento ostrov. Takovou místní specialitou jsou šneci, neboli „KOCHLI“.

18.06.10

Zdravím Vás z největšího ostrova Řecka – z Kréty. Tento ostrov láká turisty především svými nádhernými písečnými plážemi a průzračným mořem.

09.10.09

Ostrov Kréta je největším řeckým ostrovem, pobřeží dlouhé téměř 1 200 km, lemují pláže písčité, oblázkové i skalnaté útesy...

17.07.09

Přijeďte navštívit památná místa Kréty - Knossos, Heraklion a Národní archeologické muzeum...

25.06.09

Možná jste někdy slyšeli o Krétě jako o Krétě a krétských ostrovech. Je jich kolem dokola celkem 20 a jsou převážně skalnaté. My vás dnes zveme na prohlídku jednoho z nich. Asi už tušíte, že pozvánka se týká ostrova Gramvousa. Obrázky z vrcholu tohoto ostrova a ze zátoky Balos jsou skutečně úžasné. A co teprve až spatříte tu nádheru na vlastní oči…

14.06.09

Město Chania, původním jménem Kydonie, leží na západním pobřeží Kréty, mezi poloostrovy Akrotiri a Rhodopos a je snadno dosažitelné z letovisek od Kalamaki až po Tavronitis. Do roku 1972 bylo hlavním městem Kréty a dnes tu žije přibližně 62000 obyvatel. První stopy osídlení území jsou 6000 let staré a má se za to, že Chania je nejdéle nepřetržitě osídlené město vůbec...

29.05.09

Je kolem šesté hodiny ráno, slunce zrovna začalo vycházet a barví vzduch a vše co mu přijde do cesty do růžova. Chladnější noc začíná ustupovat vyšším teplotám, které přes den šplahají na konci května ke třicítce...

Fotogalerie

(pro zvětšení klikněte na fotografii)

Kréta

Nabídka výletů

KRÉTA - Elafonisi
Popis

Celodenní výlet na nejromantičtější a nejkrásnější mys ostrova Elafonissi s překrásnou písečnou pláží s bílým pískem, kde se můžete vykoupat v průzračné vodě Libyjského moře.

Cena
Cena zahrnuje: dopravu a průvodce. CK Alex si vyhrazuje právo na změnu nabídky, programu a ceny výletu dle aktuální situace. Možnost zakoupení výletu také u delegáta na místě v Eurech.
KRÉTA - Knossos
Popis

Navštívíte bájný palác Knossos - centrum minojské kultury. Spatříte trůnní sál, komnatu krále a královny, první lázně, první sedací vanu, královské divadlo, fresky a mnoho dalšího. Pokud v tomto Labyrintu, kde byl uvězněn i bájný Minotaurus, nezabloudíte, tak máte možnost objevit nejrozsáhlejší sbírky a poklady z dob minojské kultury na světě v archeologickém muzeu. Dostatek času bude i na procházku po hlavním městě celé Kréty – Heraklionu.

Cena
Cena zahrnuje: dopravu a průvodce. CK Alex si vyhrazuje právo na změnu nabídky, programu a ceny výletu dle aktuální situace. Možnost zakoupení výletu také u delegáta na místě v Eurech.
KRÉTA - Ostrov Santorini
Popis

Celodenní výlet na nejmalebnější ostrov Řecka - Santorini. Nejjižnější ostrov kykladského soustroví (73 km2) je sopečného původu, je považován za ztracenou bájnou Atlantidu a jeho zvláštní krása nadchne každého návštěvníka. Lodí se přeplavíte ze starověkého Rethymna na ostrov, kde na Vás budou čekat autobusy. V rámci výletu navštívíte hlavní město Firu, město plné známých bílých kopulí a domků s modrými okny, nepřeberné množství klikatých uliček stáčejících se až na samotný okraj útesu, ze kterého spatříte nádherné tyrkysové moře. Dále město OIa, kde lze pozorovat nekrásnější západ slunce, a následně se můžete vykoupat na černé pláži nebo si zakoupit výlet lodí.

Cena
Cena zahrnuje: dopravu busem do přístavu, lodí na ostrov a zpět, průvodce. Cena nezahrnuje: fakultativní výlet po ostrově, možno připlatit na místě cca 25 EUR, není zahrnuta přeprava z Firy do přístavu, kde se na přepravu používají buď osli a muly, lanovka nebo lze sejít po schodech, vstupné (cca 5€)a přepravu loďkou (cca 10€). CK Alex si vyhrazuje právo na změnu nabídky, programu a ceny výletu dle aktuální situace. Možnost zakoupení výletu také u delegáta na místě v Eurech.
KRÉTA - Samaria / Ag.Marina
Popis
Pro milovníky přírodních skvostů a pěší turistiky máme připraven velmi neobvyklý výlet do nejhlubší a nejdelší přírodní propasti v Evropě, do soutěsky Samaria. Pojedeme přes vysoké vrcholy Bílých hor plné bujné vegetace. Naše pouť začne z náhorní plošiny Omalos ve výšce 1235m. Během cesty spatříte několik druhů endemických rostlin, divoké krétské kozy, ojedinělý průsmyk obklíčený okolními skalami a jiné přírodní krásy. Po téměř 18 km klesání se máte možnost vykoupat v chladivé vodě Libyjského moře. Vzhledem k tomu, že na konci soutěsky nejsou žádné cesty, je nutné se lodí přepravit do vesničky Chora Sfakion, kde již na vás budou čekat autobusy. Doporučujeme sportovní obuv.
Cena
Cena zahrnuje: dopravu a průvodce. Cena nezahrnuje: vstupné (cca 5E)a přepravu loďkou (cca 10E). CK Alex si vyhrazuje právo na změnu nabídky, programu a ceny výletu dle aktuální situace. Možnost zakoupení výletu také u delegáta na místě v Eurech.
KRÉTA - Elafonisi
KRÉTA - Knossos
KRÉTA - Knossos
KRÉTA - Ostrov Santorini
Thira
Příjezd na Santorini.
KRÉTA - Samaria / Ag.Marina
Vstup do soutěsky z náhorní plošiny Omalos.
Vyschlé koryto říčky.
Koza krikri.
Agios Nikolaos.
Říčka.
Horní část soutěsky - Xyloskalo.
Dolní část soutěsky.
Nejužší část soutěsky, tzv. Železná vrata.
Cestou.....
Gingilos.Podobné zájezdy

Hotel Aeolos Beach

od 17 490 ,-
Letecky PRG,BRQ
polopenze

Hotel Muses

od 11 961 ,-
Kombinovaná, Letecky PRG
snídaně

Španělsko pro seniory 55+ / Murcia, La Manga del Mar Menor / h. Izán Cavanna

od 12 490 ,-
Letecky PRG
polopenze

Hotel Apollonion Resort & Spa

od 27 590 ,-
Letecky PRG
polopenze